הקמת חדר נקי – צעד אחר צעד

CLEANFLOW עונה עבורכם אחת ולתמיד על השאלה – מה זה חדר נקי?

המושג "חדרים נקיים" הופך בשנים האחרונות להיות שגור בפיהם של יותר ויותר חברות ותאגידים מסקטורים שונים במשק, ביניהם תעשיות הביטחון, פארמה, אופטיקה, רפואה, תעופה וחלל ועוד. המשותף לכל אלו נסוב סביב הצורך במרחב סטרילי בו יוכלו לייצר חומרים ומוצרים בעלי מאפיינים ייחודיים, תוך הבטחת תנאי ניקיון מחמירים שהינם חלק בלתי נפרד מתהליך הייצור.

במאמר שלפניכם ננסה לענות עבורכם בקצרה אחת ולתמיד על השאלה – מה זה חדר נקי? מהו הערך המוסף שלו? איזה חברת מתמחות בהקמת חדרים נקיים וגם, על אילו קריטריונים הוא חייב לעמוד על מנת לשרת הלקוחות נאמנה.

מעוניינים להקים חדר נקי או מעבדה בעסק שלכם? הצוות המקצועי של CLEANFLOW ישמח לעמוד לשירותכם!

בעת ביצוע עבודות להקמת חדר נקי, חשוב לשים דגש על מספר עקרונות פעולה מרכזיים.
הראשון שבהם הינו יצירת מערכת בקרת אקלים שתאפשר שליטה על רמות החלקיקים וזיהום מיקרוביאלי הנמצאים באוויר. מערכות שכאלו יידרשו לוודא כי רמת הטמפרטורה נותרת קבועה בכל רגע נתון (כ-20 מעלות) וכך גם אחוזי הלחות (נדרשים לנוע בטווח שבין 45-55%).

במילים אחרות, המטרה של חדר נקי היא לספק כמות אוויר מסוננת, תוך עמידה בקריטריונים מוגדרים, כגון רמת סטריליזציה, תנועת אוויר, רמת רעש סבירה וכן טמפרטורה ואחוזי לחות. רק עמידה בכל אחד מהקריטריונים הללו ללא יוצא מן הכלל תוביל להתאמת החדר הנקי עבור צרכי התעשיות השונות.

חומרי גלם

ברמת חומרי הגלם, לרוב נעשה שימוש בעת הקמת החדר הנקי בנירוסטה, אלומיניום או פורמייקה. אלו נחשבים למרכיבים סטריליים לצורך הקמת משטחים הניתנים לניקיון בקלות יחסית, תוך שמירה על רמת ניקיון גבוהה ככל הניתן.

ומה לגבי המחיר של חדר נקי?

עלות הסבת מרחב או חלל מסוים לחדר נקי הינה משתנה בהתאם לצורך. במקרים מסוימים המחיר עשוי להגיע עד ל-25 אלף שקלים למטר רבוע והיד עוד נטויה.

כך או כך, תחום החדרים הנקיים צפוי עוד לעבור בשנים הקרובות לא מעט שינויים ותמורות, בהתאמה לתעשיות השונות בעלות צרכים דינמיים ומשתנים.

גלריית חדרים נקיים מבית CLEANFLOW

CLEANFLOW הינה חברה מקצועית ומובילה אשר חרתה על דגלה הקמת חדרים נקיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק, תוך הקפדה על עמידה בכלל הקריטריונים ובמחיר הגון עבור קהל הלקוחות.

כל הזכויות שמורות ל- P-S.co.il דפי נחיתה לעסקים © | דף זה נבנה ועוצב ע"י P-S.co.il

דילוג לתוכן